Lilleoru õppekeskus on loodud sihiga toetada inimese teadlikku arengut. Algusest peale on siinse keskuse ja selle ümber koondunud inimeste tegevuse keskmes olnud teadlikkuse praktiline rakendamine. Keskuse asutas 1993. aastal Ingvar Villido koos inimestega, kes käisid toona tema juures õppimas raja buddhi joogast pärinevaid tehnikaid teadlikkuse ja teadveloleku arendamiseks. Koos rajati esimesed hooned, permakultuuri aed ning Elulille park.

Täna kuulub Lilleoru ümber koondunud õpikogukonna tuumikusse 120 inimest, keda ühendab MTÜ Lilleoru. Osa neist elab Lilleoru kõrval Taevasmaa külas, kuid suurem osa meie kogukonna liikmetest elab ja töötab eri paikades üle Eesti. MTÜ peamiseks ülesandeks on Lilleoru keskuse hooldamine ja arendamine.

Teadlikkuse Rakendamise Kool

2018. aastal avame oma uue peahoone – Teadlikkuse Rakendamise Kooli, mis on ka kogukondade konverentsi peamine keskus ja süda. Teadlikkuse Rakendamise Kool on ka meie kingitus Eesti 100. sünnipäevaks.

Elulille park

Lilleoru südames asub iidsel loomismustril baseeruv Elulille park, mis sümboliseerib inimese olemasolu ühtsust, universaalset tarkust ja harmooniat.