Valdur Mikita

Kirjanik, semiootik

Eesti

EESTI PÄEV

ARTIKKEL

Valdur Mikita mõtiskleb vaimukalt ja sooja huumoriga eestluse eripära, eestlase elutunnetuse ning suhete üle kultuuri, metsa ja metsamaastikuga.

Mikita on üks Eesti unikaalsemaid mõtlejaid ja kaasaegse eestluse, Eesti kultuuri ja maastiku mõtestajaid. Tema sõnum Eesti metsadest puudutab lugejat ja kuulajat sügavalt ning aitab taas üles leida puutepunkti loodusega. Tema arutlused sellest, milles peitub Eesti metsa maagia, kuidas käib kodukandi kodustamine, miks on oluline äratada endas oma sisemine korilane, mil moel on perifeeria maailma mastaabis eriline ja oluline, lähevad korda paljudele.

Valdur Mikita lõpetas ülikooli bioloogina, õppis kraadiõppes semiootikat ja kultuuriteooriat. Laiema publiku teadvusesse jõudis ta 2013. aastal ilmunud ja mitmeid auhindu võitnud raamatuga “Lingvistiline mets”. 2015 ilmus triloogia teine osa  “Lindvistika ehk metsa see lingvistika” ning 2016 kolmas “Metsik lingvistika: sosinaid kartulikummardajate külast”. Oma värskeimas, mullu ilmavalgust näinud raamatus “Kukeseene kuulamise kunst” analüüsib Mikita läänemeresoome elutunnet.

“Igal rahval või rahvakillul, kes on elanud pikalt ühes paigas, tekivad väga olulised maastikud, sellised hingemaastikud, ja eestlastel on see kindlasti mets. Eesti inimene käib oma hingerahu ja oma mõtteid korjamas ikka metsast.”

“Niisiis, tehkem veel üks kingitus Eesti riigile: kingime talle parema maailmavaate. Muidu randub enne maailma lõppu Saaremaa süvasadamas suur valge laev (selleks see nähtavasti ehitatigi), et peale võtta Eesti tselluloosist valmistatud maailma suurim pappkast.”

KORRALDAJAD

GEN Europe
Lilleoru
GEN Estonia

KONVERENTSI KOORDINAATOR

Ave Oit
(+372) 5649 9199
ave.oit@lilleoru.ee

PROGRAMMI KOORDINAATOR

Mariana França
mariana@gen-europe.org

 

REGISTREERIMINE JA INFO

Mari Palgi
info@gen2018.ee

TOETA KONVERENTSI

Toivo Aalja
(+372) 504 24 08
toivo.aalja@lilleoru.ee

Jälgi sotsiaalmeediat  

 

Join GEN 2018 newsletter to get updates!

Please check your e-email to verify your subscription

Share This