Tõnis Mägi

Muusik, laulja, laululooja

EESTI PÄEV

SOUNDCLOUD

Tõnis Mägi räägib laulvast revolutsioonist – Eesti rahva vägivallatust teest vabaduse ja iseseisvuse taastamisel ja enesemääramisel. Osavõtjana on tal jagada vahetuid muljeid ja hilisemaid mõtisklusi sellest, kuidas laulu ja kultuuri võim ja vägi aitasid 1991. aastal saada Eestil tagasi oma iseseisvus. Lisaks kingib Tõnis osavõtjaile ka ühe oma laulu.

“Muusika, mida me kuuleme, on õhus olev virvendus, mida tajume. Tajume muusikat mitte ainult kõrvadega, vaid ka mingi sisemise kõrvaga. Nagu on kolmas silm… Ma ei tea, kus see niinimetatud sisemine kõrv asub, kas meie sees või meie lähedal, aga ta aitab märgata ja aimata midagi suuremat,” tähendab looja, kelle laulud ja muusika suudavad mingi nähtamatu väega pugeda inimeste südametesse. Puudutada.  

“Ma pole poliitik. Olen inimene, olen eestlane, olen maarahvas. Seda tuleb meeles pidada. Meile on antud see maa ja mitte selleks, et talle liiga teha. On antud kasutamiseks, see ei kuulu meile. Igavesest ajast igavesti. Et me ei laastaks loodust, et ei tõmbaks joonlauaga raudteetrasse läbi soode ja rabade, läbi inimeste kodude…,” on Tõnis mõtisklenud. Ning isana mõtisklenud ka selle üle, et see maa, mille me oma järeltulijatele jätame, oleks elamisväärne Eesti.

KORRALDAJAD

GEN Europe
Lilleoru
GEN Estonia

KONVERENTSI KOORDINAATOR

Ave Oit
(+372) 5649 9199
ave.oit@lilleoru.ee

PROGRAMMI KOORDINAATOR

Mariana França
mariana@gen-europe.org

 

REGISTREERIMINE JA INFO

Mari Palgi
info@gen2018.ee

TOETA KONVERENTSI

Toivo Aalja
(+372) 504 24 08
toivo.aalja@lilleoru.ee

Jälgi sotsiaalmeediat  

 

Join GEN 2018 newsletter to get updates!

Please check your e-email to verify your subscription

Share This