Mari Kalkun

Muusik, laulja ja laululooja

Eesti

EESTI PÄEV

VEEB

Mari Kalkun on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Tema meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. Tema soolokontserdid on ehedad ja isiklikud, peegeldades aastaaegade rütme, lugusid praegusest hetkest ja kutsudes kaasa ümisema.

Teemad, mis läbivad Mari muusikat, on üldinimlikud. Mari Kalkuni kõige värskem sooloalbum “Ilmamõtsan” põimib globaalset ja kohalikku ning peegeldab nende vastuolulisest sünergiast sündinud hingemaastikke. See on naismuusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale. Mari muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust ja pakub seda ka teistele. Marit kõnetab loodus ja inimese eluringiga seotud pärimus. Laulud on eesti, võru ja setu keeles, soomeugrilikku mõõdet lisab metsaneenetsi poeedi Juri Vella luule.

Marilt on ilmunud viis albumit, mis on tänaseks avaldatud nii Euroopas kui Jaapanis. Tema muusikutee algas autorialbumiga ”Üü tulõk” (2007), mis sai kodumaal sooja vastuvõtu osaliseks ning mida märgati ka välismaal. Mari Kalkun on lisaks kodumaale andnud kontserte naaberriikides Soomes ja Lätis, Saksamaal, Poolas, Tšehhis, Armeenias, Ungaris ning korduvalt ka Jaapanis. Tema muusika on nomineeritud muusikaauhindadel nii Eestis kui Soomes.

Ta on lõpetanud cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe pärimusmuusika laulu eriala, olnud vahetusüliõpilaseks Sibeliuse Akadeemias ja teinud kaasa mitmetes rahvusvahelistes projektides. Mari Kalkuni muusikat on seatud ka kooridele ning orkestritele ning esitatud noorte tantsu- ja laulupeol.

KORRALDAJAD

GEN Europe
Lilleoru
GEN Estonia

KONVERENTSI KOORDINAATOR

Ave Oit
(+372) 5649 9199
ave.oit@lilleoru.ee

PROGRAMMI KOORDINAATOR

Mariana França
mariana@gen-europe.org

 

REGISTREERIMINE JA INFO

Mari Palgi
info@gen2018.ee

TOETA KONVERENTSI

Toivo Aalja
(+372) 504 24 08
toivo.aalja@lilleoru.ee

Jälgi sotsiaalmeediat  

 

Join GEN 2018 newsletter to get updates!

Please check your e-email to verify your subscription

Share This