Anne Luik

Teadlane, mahepõllunduse eestkõneleja, Maaülikooli Mahekeskuse looja

Eesti Maaülikooli Mahekeskus

Eesti

EESTI PÄEV

Anne Luik räägib oma unistusest – Eestist kui maheriigist, mis vaikselt laiub üle kogu maa, ühendades inimesi ja kogukondi tegudele.

Anne Luik, Eesti mahepõllunduse Grand Lady, on üks esimesi Eesti teadlasi, kes hakkas uurima ja ka kasutama keskkonnasõbralikke põllundusmeetodeid. Tartu Riikliku Ülikooli bioloog-geneetikuna lõpetanud praegune Eesti Maaülikooli emeriitprofessor on olnud selliste erialaorganisatsioonide nagu Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ning Sihtasutus Eesti Maaülikooli Mahekeskus looja. Tema eestvedamisel toimus Eestis 2009. aastal I rahvusvaheline mahepõllumajanduse teaduskonverents. Ka asutas ta mahestipendiumi fondi, et ergutada Eesti Maaülikoolis mahepõllundusalast uurimistööd. Aasta alguses sai Anne Luige töö tunnustuse Valgetähe IV klassi teenetemärgi näol.

Üle kümne aasta tagasi otsustas Anne Luik, et tahab elada nagu lapsepõlves – maal. Leidis Tartu lähedalt lagunenud põlistalu, mille on muutnud õdusaks kodukohaks, kus ta aasta läbi elab ning mahepõllunduse põhimõtete järgi oma aeda peab.

“Eesti on ilus, mitmekesine ja väike maa, mis võiks olla hooliv ja mõistev ning tõesti saada ökoriigiks. Tal on selleks eeldused. Tal on looduse poolest olemas mitmekesisus. Meil on pool maad kaetud metsaga, meil on siiani ka puhast vett, meil on säilinud animistlikku suhtumist loodusesse – me oleme natuke korilased ja hoiame loodust. Euroopas oleme me maheda põllumaa pindalalt kolme esimese seas. Ja ka metsaalad on meil tunnustatud mahealad.”

KORRALDAJAD

GEN Europe
Lilleoru
GEN Estonia

KONVERENTSI KOORDINAATOR

Ave Oit
(+372) 5649 9199
ave.oit@lilleoru.ee

PROGRAMMI KOORDINAATOR

Mariana França
mariana@gen-europe.org

 

REGISTREERIMINE JA INFO

Mari Palgi
info@gen2018.ee

TOETA KONVERENTSI

Toivo Aalja
(+372) 504 24 08
toivo.aalja@lilleoru.ee

Jälgi sotsiaalmeediat  

 

Join GEN 2018 newsletter to get updates!

Please check your e-email to verify your subscription

Share This